Światło z wnętrza ziemi – kolekcja lamp Globe marki Nowodvorski Lighting

2014-10-23

Wnętrza w stylu high-tech charakteryzujące się ascetyczną formą i supernowoczesną stylistyką, bardzo często inspirowane są tematyką kosmosu. Nie ma w nich miejsca na zabawę kolorem czy fakturą. Dominują za to gładkie powierzchnie, stalowe i szklane przedmioty o prostych, geometrycznych kształtach, a główną rolę odgrywa światło. Takie są również lampy z kolekcji Globe marki Nowodvorski Lighting, których kuliste klosze z rozżarzonym wnętrzem rozświetlą blaskiem kosmiczne kompozycje.

(Nie)ziemskie lampy

Teorie geocentryczne stawiały w centrum wszechświata idealnie kulistą ziemię z rozgrzanym jądrem wewnątrz. Stylizacje w duchu high-tech, skupiające się w dużej mierze na symetrycznych, rozmieszczonych centralnie układach geometrycznych przedmiotów są w dużej mierze przeniesieniem do współczesnych wnętrz tak przyjętego kosmicznego porządku. Rolę kluczowego punktu tego typu kompozycji mogą z powodzeniem stanowić lampy z serii Globe marki Nowodvorski Lighting. Wiszące oprawy oświetleniowe Globe emanują prostotą, a jednocześnie zachwycają bogactwem formy. To pojedyncze zwisy umocowane na subtelnym zawieszeniu z tworzywa sztucznego w kolorze chromu. Ich sedno stanowi jednak perfekcyjnie wyprofilowany, kulisty klosz wykonany ze szkła. Ciekawy efekt uzyskano dzięki pokryciu części powierzchni klosza kryjącą warstwą w kolorze chromu lub miedzi, fragment lampy pozostawiając natomiast przeźroczysty. W ten sposób oprawy prezentują się bardzo atrakcyjnie zarówno przy włączonym, jak i przy zgaszonym świetle. Jednocześnie w dyskretny sposób ukryta została żarówka i jej mocowanie.

Układ świetlnych planet

Lampy Globe marki Nowodvorski Lighting inspirowane symetrią ciał niebieskich nie tylko kształtem nawiązują do planetarnego układu. Kolekcja składa się z czterech różnorodnych propozycji – srebrnych opraw Globe w rozmiarze S oraz M oraz dwóch wersji w kolorze miedzi, Globe cooper S oraz Globe cooper M. Wszystkie lampy mają tę samą wysokość i różnią się jedynie wielkością szklanego klosza, analogicznie średnica wynosi 20 cm dla modelu S oraz 25 cm dla modelu M. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na dobór oprawy odpowiedniej do wysokości i gabarytów pomieszczenia, ale również otwiera szereg możliwości aranżacyjnych i tworzenia świetlistych konstelacji. Długie zwisy wykorzystać można bowiem jako pojedyncze źródło światła, umieszczając je w centralnym punkcie salonu, jadalni czy kuchni lub też zestawiając ze sobą kilka lamp, tworząc niepowtarzalną kompozycję o nowoczesnym charakterze. Miksować możemy ze sobą różne opcje kolorystyczne, jak i wymiarowe. W minimalistycznych wnętrzach stworzyć można monochromatyczny, linearny układ dwóch lub trzech lamp. Natomiast w pomieszczeniach awangardowych pokusić się można na mieszankę lamp w wersji srebrnej i miedzianej oraz połączenie modeli o różnych rozmiarach szklanego klosza. Dla urozmaicenia, rezygnując z liniowego ułożenia, rozmieścić je można niesymetrycznie, uzyskując w ten sposób efektowe oświetlenie, które z pewnością stanie się przyciągającym uwagę sercem pomieszczenia.

Współcześni dekoratorzy wnętrz inspiracji szukają wszędzie – w szlacheckich dworkach, królewskich pałacach, czy wiejskich chatach. Nowoczesne stylizacje skłaniają się natomiast bardziej w stronę ekstrawaganckich form kojarzonych z laboratorium, halą przemysłową, czy też, jak w przypadku stylu high-tech, ku futurystycznej wizji przyszłości.

W nurt ten doskonale wpiszą się lampy z kolekcji Globe marki Nowodvorski Lighting, które nie tylko tworzywem i kolorem podkreślą charakter awangardowego wnętrza, ale również budową nawiążą do astronomicznych ciał niebieskich.

LAMPY GLOBE MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

Globe S
Wysokość: 115 cm
Średnica: 20 cm
Cena detaliczna: 84,87 zł brutto

Globe M
Wysokość: 115 cm
Średnica: 25 cm
Cena detaliczna: 86,72 zł brutto

Globe S cooper
Wysokość: 115 cm
Średnica: 20 cm
Cena detaliczna: 108,86 zł brutto

Globe M cooper
Wysokość: 115 cm
Średnica: 25 cm
Cena detaliczna: 119,93 zł brutto

Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Kanady, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa, Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy, na Węgry i do Wielkiej Brytanii.Nowodworski Sp.j.
ul. Bojemskiego 11
42-202 Częstochowa
Tel +48 343449110
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.com
2019-04-12 10:32:15 | Komentarze: 0

McCormick wprowadza na polski rynek kultowy sos FRANK’S RedHot

McCormick, globalny lider na rynku przypraw i produktów smakowych, wprowadza do Polski sos FRANK’S RedHot Original oraz jego ostrzejszą wersję, FRANK’S RedHot Xtra Hot. Ten kultowy amerykański sos ostry składa się z prostych składników i pasuje do każdego rodzaju potraw. Premierze towarzyszy kampania Digital podkreślająca uniwersalność zastosowania produktu, pod hasłem „Ostro wchodzi ze wszystkim”.

Przysmak na wielkanocny stół: Aromatyczna szynka z dodatkiem jałowca z linii „Kurpiowskie Specjały” od ZM Pekpol

Akademickie 5 minut na obiad

Ugotowani. Jak połączyć pracę zdalną z opieką nad dzieckiem

Nowość! Warzywne jest pożywne – linia warzywnych pasztetów „Dziarskie Jarskie” dla wegetarian od marki Pekpol

Soki Victoria Cymes w technologii HPP

Śliwka Nałęczowska sponsorem Róż Gali

Dziś upieczemy ciasto, czyli jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem

Oskoła w kuchni

Przezroczysta Galaretka deserowa Delecta bez żelatyny