„Ustronianka z Jodem” – znowu na podium

2010-12-13

Pomysł na wodę wzbogaconą jodem został kolejny raz doceniony. Prezes firmy - Michał Bożek - w czasie uroczystej gali, w hotelu InterContinental osobiście odebrał nagrodę „Dobry Produkt – wybór ekspertów”. Wyróżnienie przyznane w kategorii najbardziej innowacyjny produkt potwierdza prekursorski charakter Ustronianki z Jodem – jednej z pierwszych wód funkcjonalnych w Polsce.

Nagrodę dla Ustronianki z Jodem wręczyła Renata Juszkiewicz, Prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji i Dyrektor w Grupie Metro. Jury przyznając nagrodę zauważyło, że Ustronianka z Jodem to odpowiedź na ministerialny program zwalczania niedoboru jodu. Produkt ma pełnić rolę pomostu pomiędzy problemami o jakich mówi medycyna, a tym, co świadomy konsument może znaleźć na sklepowych półkach. Kapituła konkursu podkreśliła także, że sukces rynkowy wróżą Ustroniance z Jodem światowi eksperci rynku napojów. Wyróżnienie zostało przyznane decyzją Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz redakcji: „Rynku Spożywczego”, „Portalu Spożywczego” i serwisu „Dla Handlu”.

Przyznana nagroda jest kolejną dla Ustronianki z Jodem (obok świtowego wyróżnienia, jakie zostało przyznane Ustroniance z Jodem w Szkocji, w czasie międzynarodowego konkursu Water Innovation Awards. Wtedy Ustronianka z Jodem pokonała kilkaset nowości z całego świata.)

Warto przypomnieć, że niedobór jodu dotyczy 90 procent powierzchni Polski. Tymczasem jod, którym wzbogacono nową wodę „Ustronianka z Jodem”, wspomaga pracę mózgu, poprawia przemianę materii oraz warunkuje prawidłowe działanie tarczycy.
Pierwiastek ten jest szczególnie ważny dla kobiet w ciąży, ponieważ jest jednym z czynników, decydujących o poziomie inteligencji dziecka.

Celem nagród „Dobry produkt – wybór ekspertów”, jest popularyzacja i promocja najlepszych produktów spożywczych, które wyróżniają się jakością, innowacyjnością, sposobem opakowania, i które znajdują największe uznanie u klientów.

Aktualności

2013-12-18 14:50:05 | Komentarze: 0

Krówka i Piernik kujawski Delecta

W świątecznej ofercie Delecty każdy znajdzie coś dla siebie – Piernik kujawski zachwyci zwolenników klasyki, a Krówka z przepisem na urocze ciasteczka pobudzi wyobraźnię amatorów nowoczesnych wypieków.

Leczymy dziecko bez antybiotyków

Gluten w diecie niemowlaka

Rodzinny obiad w trzech krokach

Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli profilaktyka otyłości u dzieci

Na suchą skórę w łuszczycy kapsułki z kobylego mleka

Studiuj z pasją

Rozwijamy odruchy malucha podczas zabawy

Chcesz być zdrowy, jedz kaszę

Ostatnie dni promocji Ginu Lubuskiego!