ANDROPOL. Jeszcze doskonalsze wzory dzięki inwestycjom.

2013-02-20

Białostocka Wykończalnia Tkanin kolejny raz zmodernizowała swój park maszynowy. Najnowszym nabytkiem jest maszyna do grawerowania szablonów, umożliwiająca precyzyjne wykonywanie wzorów – zarówno na tkaninach pościelowych, jak i wojskowych.

Spółka Andropol, właściciel BWT od lat inwestuje w nowe technologie i maszyny.

- Bez względu na trudną sytuacje branży nie możemy zrezygnować z inwestycji, które mają wpływ na jakość naszych produktów, a jednocześnie pozwalają na obniżenie kosztów wytwarzania tkanin– mówi Grzegorz Łukawski, prezes Andropolu, do którego należy BWT. – To jedyny sposób na skuteczną walkę z konkurencją tanich tekstyliów ze Wschodu, a także ważny element długofalowej polityki, która zapewni spółce mocną pozycję, jako producenta tkanin specjalistycznych.

Zmodernizowana maszyna do grawerowania szablonów, wyposażona w nową, precyzyjną głowicę pozwoli na dokładne odtworzenie najdrobniejszych i najbardziej skomplikowanych wzorów na wszelkich tkaninach, produkowanych w Białymstoku – poczynając od ubraniowych, poprzez obiciowe, pościelowe po specjalistyczne i wojskowe.

- Modernizacja urządzenia Mask Exposer polegała na wymianie systemu operacyjnego maszyny oraz większości podzespołów – mówi Piotr Szydłowski, mistrz szablonowni w BWT. - Bardzo istotnym elementem jest precyzyjna głowica, która obecnie posiada aż 256 dysz(wcześniej 160) oraz zastosowanie innego wosku, który po naniesieniu na szablon i naświetleniu go, łatwo się rozpuszcza i wymywa. Pozwala to na uzyskanie bardzo wysokiej precyzji naświetlanych szablonów oraz znacznie usprawnia proces jego powstawania, przesyłanie danych i ich archiwizację.

Z nowego urządzenia cieszą się białostockie projektantki Andropolu, autorki unikatowych wzorów i kolekcji pościeli.

- Zauważamy zdecydowaną poprawę jakości odwzorowania motywów – zwłaszcza tam, gdzie potrzebne jest tzw. miękkie cieniowanie, które na szablonie uzyskujemy metodą rastra – mówi Barbara Kapuścińska, projektantka Andropolu. - Dotyczy to wzorów malarskich, efektów ręcznie malowanych itp. Prawidłowo wykonany szablon gwarantuje uzyskanie zamierzonego efektu na tkaninie: łatwiej uzyskujemy właściwy kolor i jego nasycenie, określoną grubość i precyzję kreski, konturu, itp. We wzornictwie jest to bardzo istotne, ponieważ wymagania naszych klientów są bardzo różnorodne, nie pozwalają na schematy i stawiają wciąż nowe wyzwania – a każde ograniczenie techniczne jest przeszkodą.

Dodatkowym atutem nowej technologii w pracy projektanta jest możliwość monitorowania procesu powstawania szablonu, co pozwala wyeliminować ewentualne błędy we czesnym etapie i powstawanie przypadkowych strat.

Źródło: maszmedia

Nowości

2013-07-31 15:49:47 | Komentarze: 0

Jedno urządzenie – wiele zalet!

Podgrzewacze wody z pompą ciepła w ostatnich latach podbijają serca Polaków. Dlatego, jeżeli inwestor zastanawia się nad nowoczesnym, ekologicznym, a przede wszystkim opłacalnym rozwiązaniem, podgrzewacz wody z pompą ciepła powietrze – woda z gamy NUOS spełni te oczekiwania w 100%.

Szlachetne zdrowie - Nowość: otręby owsiane i siemię lniane EMIX

Musztarda w trzech odsłonach – nowa linia produktów marki Tarsmak!

Czarny bez - nowy smak Nalewki Babuni

Zakładanie trawnika – planowanie krok po kroku

Golonka pieczona ZM Pekpol – nowe proste i szybkie danie

Oryginalne kremy owocowe

Nowe oblicze TX-ów

Płatki 6 Zbóż marki Halina – mix zbożowej doskonałości

KLUDI sponsorem „Ilustrowanego Elementarza Dizajnu”