Fitness – zastrzyk energii na koniec lata

2013-08-26

Wakacje chylą się ku końcowi, a Twoje ambitne zamiary zadbania latem o sylwetkę pozostają nadal w sferze planów? Nic straconego. Koniec lata to doskonały czas na to, by podjąć wyzwanie i zacząć ćwiczyć. Polecamy zajęcia fitness!

Początek nowego roku szkolnego to jednocześnie początek sezonu zajęciowego w większości klubów fitness i siłowni. To właśnie w tym czasie formują się nowe grupy i ustalane są grafiki zajęć. Doskonały czas, by dołączyć, dostosować czas i rodzaj zajęć do własnych potrzeb i – zacząć ćwiczyć. Zalety tego rodzaju aktywności można mnożyć bez końca…

Co dają zorganizowane zajęcia fitness?
Przede wszystkim, uprawiając fitness, można wzmocnić wszystkie partie swoich mięśni. Dzięki temu szybko spalamy kalorie i poprawiamy swoją kondycję. Wpływa to korzystnie nie tylko na nasze ciało i zdrowie, ale i na stan ducha. Intensywność ćwiczeń sprawia, że efekty są stosunkowo szybko widoczne, a my – szczęśliwsze.
Dodatkowym atutem tego typu zajęć jest ich grupowy charakter. Znacznie trudniej znaleźć wymówkę do opuszczenia regularnego treningu, jeśli grupa motywuje się nawzajem. A poza tym – zapisując się na zajęcia z przyjaciółką lub po prostu poznając nowych ludzi – spędzasz czas przyjemnie i pożytecznie, świetnie się przy tym bawiąc. Udowodniono też, że grupowa aktywność fizyczna daje znacznie lepsze efekty niż te same ćwiczenia wykonywane samodzielnie!

Kolejną niebagatelną zaletą zajęć fitness jest ich różnorodność. Każdy może znaleźć coś dla siebie wśród propozycji takich jak: Low Impact, czyli proste zajęcia gimnastyczne o małej intensywności; High/Low Impact, czyli zajęcia przeplatane – intensywne ze spokojniejszymi; ABT, czyli ćwiczenia rzeźbiące ciało wykonywane w rytm muzyki; TBC, czyli połączenie wysiłku aerobowego z rzeźbieniem mięśni; streching, czyli rozciąganie; step czy wiele innych. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwa wykwalifikowany trener, więc nie musisz się obawiać, że któreś z ćwiczeń ci zaszkodzi.

Od czego zacząć?
Żeby zacząć ćwiczyć, nie potrzebujesz wiele. Wystarczy odrobina motywacji, trochę czasu wygospodarowanego tylko dla siebie i odpowiedni strój. Ważne, żeby nie ograniczał ruchów i nie krępował przez powstawanie nieprzyjemnego zapachu podczas intensywnego wysiłku. Najlepszym rozwiązaniem będzie odzież wykonana z oddychającej dzianiny, bezszwowa, żeby nic nie podrażniało delikatnej skóry. Polecamy np. zestaw SWIFT marki Brubeck składający się ze spodenek damskich ¾ oraz koszulki damskiej z krótkim rękawem. Doskonale dopasowuje się do ciała, podkreśla kobiecą sylwetkę, a przy tym niezawodnie odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i daje uczucie komfortu w czasie ćwiczeń.

Warto zainwestować w tego typu odzież, ponieważ przyda się na pewno nie tylko na sali – choć kolekcja jest dedykowana szczególnie do aktywności FITNESS, z powodzeniem sprawdza się także podczas biegania oraz rekreacyjnej jazdy rowerem.

Jeśli więc tylko masz ochotę na coś nowego po lecie pełnym aktywności na świeżym powietrzu, a lubisz ruch, muzykę i towarzystwo – spiesz na zajęcia fitness. Jeśli zaś wolisz trenować w samotności, większość ćwiczeń z powodzeniem wykonasz także bez wskazówek trenera, we własnym domu.
Aktualności

2013-12-18 14:50:05 | Komentarze: 0

Krówka i Piernik kujawski Delecta

W świątecznej ofercie Delecty każdy znajdzie coś dla siebie – Piernik kujawski zachwyci zwolenników klasyki, a Krówka z przepisem na urocze ciasteczka pobudzi wyobraźnię amatorów nowoczesnych wypieków.

Leczymy dziecko bez antybiotyków

Gluten w diecie niemowlaka

Rodzinny obiad w trzech krokach

Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli profilaktyka otyłości u dzieci

Na suchą skórę w łuszczycy kapsułki z kobylego mleka

Studiuj z pasją

Rozwijamy odruchy malucha podczas zabawy

Chcesz być zdrowy, jedz kaszę

Ostatnie dni promocji Ginu Lubuskiego!