Marka LAKSHMI – bogini wśród naturalnych kosmetyków

2011-10-11

Kwiat lotosu od wieków stanowi symbol piękna i czystości. Ta niezwykła roślina wyrasta w głębi wody z małego ziarenka, następnie przebija się na powierzchnię. W ciemności zwija swoje płatki,a w dzień rozkwita najpiękniej ze wszystkich roślin. Nie bez powodu w logo firmy kosmetycznej LAKSHMI widnieje właśnie ten niepowtarzalny kwiat. Dzięki kosmetykom oraz zabiegom LAKSHMI każda kobieta może odkryć swój naturalny blask i niczym kwiat lotosu wydobyć na światło dzienne, skrywane w środku piękno.

Pomysł stworzenia marki LAKSHMI zrodził się w Indiach, gdy włoskie małżeństwo Franco i Linda Canteri odbywało kurs Ajurwedy. Zauroczeni indyjską filozofią, postanowili przenieść cząstkę tej mistycznej wiedzy w swoje rodzinne strony. Wykorzystując naturalne bogactwo roślinności, położonych na północy Włoch – gór Lessinia, stworzyli serię naturalnych kosmetyków i zabiegów. Cały program kompleksowej pielęgnacji został oparty na ajurwedyjskiej teorii zachowania doskonałej równowagi między ciałem, duszą i umysłem.

Naturalne źródło piękna

LAKSHMI to w indyjskiej mitologii imię bogini piękna i pomyślności. Bogini przedstawiana jest zwykle jako młoda, piękna kobieta stojąca na lotosie, który symbolizuje czystość i naturalność. Firma LAKSHMI tworząc w pełni organiczne i naturalne produkty, zasłużyła więc na posiadanie nazwy tej niezwykłej postaci. Zdając sobie doskonale sprawę, że to natura jest najlepszym źródłem cennych surowców, LAKSHMI wykorzystuje do produkcji swoich kosmetyków najłagodniejsze i najszlachetniejsze ekologiczne składniki. Szeroki asortyment obejmuje kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy i ciała, olejki eteryczne, olejki i płyny do kąpieli aromaterapeutycznych, płyny do hydroterapii, a także środki do codziennej higieny, takie jak pasty, mydła i balsamy. Ponadto linia pielęgnacyjna uzupełniona jest o ekologiczne kosmetyki kolorowe i suplementy diety. W ofercie LAKSHMI znajdziemy również, oparte na medycynie ajurwedyjskiej zdrowotne i kosmetyczne zabiegi. W ich skład wchodzą między innymi relaksujące i wzmacniające masaże poszczególnych części ciała, a także kąpiele parowe połączone z aromaterapią. Cała oferta marki LAKSHMI to wyroby w 100 % pochodzenia roślinnego, wolneod sztucznych barwników, chemicznych konserwantów i aromatów. Kosmetyki LAKSHMI są w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie wywołują uczulenia w kontakcie ze skórą, co zapewnia posiadany przez markę włoski certyfikat AIAB – ICEA. Spełniając surowe wymogi organu certyfikującego firma LAKSHMI dowiodła również, że kładzie ogromny nacisk na ochronę środowiska. Do produkcji kosmetyków wykorzystuje bowiem wyłącznie rośliny pochodzące z upraw ekologicznych, bez sztucznych nawozów i pestycydów. Producent gwarantuje także, że produkty nie są modyfikowane genetycznie, ani testowane na zwierzętach.

Mistyczna filozofia piękna

Nasze ciało stanowi odbicie zachodzących w nim duchowych, fizycznych i psychicznych przemian. W związku z tym dla zachowania pięknego i zdrowego wyglądu niezwykle ważne jest utrzymanie równowagi pomiędzy ciałem, duszą i umysłem. Do osiągnięcia takiego celu wymagane są kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb ludzkiego organizmu. Z tego powodu firma LAKSHMI połączyła zaawansowaną wiedzę nowoczesnej kosmetyki z zasadami Ajurwedy. Według indyjskiej filozofii piękna, pięć głównych żywiołów: ziemia, woda, ogień, przestrzeń i powietrze łączą się, tworząc trzy podstawowe energie rządzące ludzkim ciałem: Vatta, Pitta, Kapha. Te najważniejsze siły życiowe Ajurweda nazywa doshami. Każdy człowiek jest inny, przez co stanowi unikalną kombinację doshy, która określa jego niepowtarzalne cechy fizyczne i psychiczne. Odpowiedni przepływ bioenergii jest gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia. Pierwszym, niezbędnym warunkiem w drodze do wewnętrznej równowagi, jest wobec tego ustanowienie swojej konstytucyjnej doshy – czyli cech dominujących w danym organizmie. Każda nowa klientka LAKHSMI zostaje poddana testowi w celu ustalenia dominującej bioenergii. Na tej podstawie dostosowuje się rodzaj kosmetyków i zabiegów do indywidualnych wymogów jej skóry. Ustalenie typu konstytucyjnego pozwala na lepsze poznanie siebie, a także uświadamia kobiecie, jakie produkty i zabiegi powinna stosować, by zachować urodę i zdrowie. Korzystając z wiedzy o aromaterapii i medycynie naturalnej specjaliści LAKSHMI opracowali kompleksową pielęgnację skóry twarzy i ciała, która składa się z dostosowanych do dominującej doshy programów kosmetycznych. Oparte na ajurwedyjskiej filozofii zabiegi, pozwalają rozwiązać wiele kosmetycznych i zdrowotnych problemów,takich jak bóle pleców i kręgosłupa, zmęczone i opuchnięte nogi, a także cellulit
oraz nadmiar tkanki tłuszczowej.

Zabiegi LAKSHMI uzupełnione o właściwie skomponowaną linię kosmetyków, pomogą każdej kobiecie przywrócić i utrzymać wewnętrzną równowagę. Ich niezwykłe właściwości podkreślą naturalną urodę i zapewnią poczucie wyjątkowości.


Firma LAKSHMI jest producentem naturalnych kosmetyków, łączących wszechstronną wiedzę współczesnej kosmetyk i z indyjską filozofią Ajurwedy. Firma została założona w 1988 roku przez Franco i Lindę Canteri i ma siedzibę w północnych Włoszech. Fabryka znajduje się w bliskim położeniu gór Lessinia, z których laboratorium LAKSHMI czerpie surowce do produkcji organicznych kosmetyków. Wszystkie produkty LAKSHMI posiadają certyfikat AIAB – ICEA, zgodnie z którym składają się tylko i wyłącznie z surowców pochodzenia naturalnego, bez sztucznych pestycydów, chemicznych konserwantów i barwników. W Polsce jedynym dystrybutorem marki LAKSHMI jest firma WEDA. Produkty i zabiegi LAKSHMI dostępne są w salonach urody i centrach SPA w większych miastach Polski, m.in. w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Bielsku – Białej.

LAKSHMI Polska
Dystrybutor: „WEDA”
Przedstawiciel: Renata Wilk
Tel: 515 101 745; 32/203 26 24
E-mail: weda@lakshmi-polska.eu
www.lakshmi-polska.euZdrowie i uroda

2013-07-29 13:33:27 | Komentarze: 0

Mama i maluch w formie – trenerka radzi, jak pogodzić aktywny styl życia z macierzyństwem

Ciąża jest pięknym okresem w życiu kobiety. Oczekiwanie, a następnie przyjście na świat małego człowieka zmienia wszystko. Jednak oprócz życiowych zmian niesie często ze sobą również zmiany w organizmie i wyglądzie ciała kobiety. Po porodzie warto szybko zabrać się za siebie – im późniejszy start tym dłuższe oczekiwanie na zadowalające efekty. Drogie mamy – koniec tłumaczenia się brakiem czasu. Jak szybko wrócić do formy i jak mogą pomóc w tym zabawy z dzieckiem? Na te i inne pytanie odpowiada Agnieszka Bajer-Ciszewska, trenerka fitness i specjalista ds. żywienia.

Diagnostyka obrazowa w Polsce - czym się kierować przy wyborze najlepszej placówki?

Ochrona przeciwsłoneczna Iwostin Solecrin

PANTHENOL SKINHELP® - Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Rusza autorski projekt Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Warszawa – „Modnie być sobą!”

Jak szybko i skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów?

Regeneracja to pestka!

Zdrowie z głębi natury

MAGNOLIA I KASZMIR DLA SKÓRY Kuracja oczyszczająca i relaks w jednym

Krem Pilarix - nowość na rynku