Odczytaj swoją przyszłość… z dna babeczki

2011-11-21

Ustawianie butów od progu do ściany, wpatrywanie się w rozlany wosk, losowanie karteczek z imionami – któż z nas nie wróżył sobie w Andrzejki? I choć może teraz kojarzy nam się to z zamierzchłymi czasami, warto pozwolić sobie na trochę magii w andrzejkowy wieczór. Tym bardziej, że niektóre wróżby mogą okazać się nie tylko obiecujące, ale też wyjątkowo smakowite.

W dzieciństwie Andrzejki kojarzyły się z magicznym wieczorem pełnym tajemniczych obietnic i wróżb, w które z czasem przestaliśmy wierzyć. Teraz imieniny Andrzej raczej okazja do szalonej zabawy. A szkoda, bo przecież warto spróbować ponownie przenieść się do czasów dzieciństwa i uwierzyć w andrzejkowe przepowiednie. Tym bardziej, że Tartaletki Dan Cake dają ku temu smakowity pretekst.
Co wspólnego ma ta niewielka babeczka z wróżeniem? Bardzo dużo! Chrupiąca Tartaletka, w zależności czy wybierzemy słodką czy słoną wersję, idealnie pasuje, by umieścić w niej kolorowe nadzienie i… magiczną wróżbę. „Babeczka prawdę Ci powie” – tak możemy rozpocząć nasze andrzejkowe przyjęcie, wnosząc talerz z pysznie nadzianymi Tartaletekami Dan Cake.

By sprawić naszym gościom ciekawą niespodziankę nie potrzeba być ani profesjonalnym kucharzem, ani prawdziwym medium. W przypadku słodkich tartaletek wystarczy przygotować proste, apetyczne budyniowe nadzienie, ułożyć owoce sezonowe i skryć pod nim „magiczną bakalię”. Rodzynki, orzechy, kandyzowana skórka z pomarańczy to przecież słodkie atrybuty, które kiedyś często towarzyszyły andrzejkowym wróżbom. Każdemu z tych dodatków przypisywano jakieś znaczenie lub obietnicę zmiany, a odnalezienie go w posiłku, miało przepowiadać, co czeka jego znalazcę w przyszłości. Ukryte magiczne przysmaki sprawiały, że wraz z ciekawością, wzrastał też apetyt zaproszonych osób. I choć czasy się zmieniły, to dodanie „magicznej bakalii”, na pewno i dzisiaj, zaostrzy apetyt naszych gości.

W ten sposób łatwo zaserwujemy smaczną przekąskę, która wprawi wszystkich w andrzejkowy nastrój. Warto spróbować, bo przygotowanie zabawy i budyniowego kremu do babeczek Dan Cake jest naprawdę łatwe..I kto wie, może po zniknięciu babeczek, pojawią się kolejne pomysły na wróżby…
Babeczki Dan Cake z andrzejkową wróżbą.

Przepis na pyszną masę budyniową znajdziesz tutaj:
http://www.dancake.com/dc_pl/Serwis/Propozycje-podania/Budyniowe-babeczki

Pamiętaj, aby przed nałożeniem masy, włożyć po jednej „magicznej bakalii”. W zależności od tego, co znajdzie się na dnie babeczki, taka będziecie przepowiednia na nadchodzący rok:
Migdał – miłosna przygoda
Rodzynka – duże pieniądze
Orzech laskowy – zdrowie
Orzech włoski –możliwość zdobycia nowej wiedzy
Kandyzowaną skórka z pomarańczy –daleka podroż
Kandyzowana skórka z cytryny – nowe wyzwania w pracy

Zanim poczęstujesz swoich gości pysznymi Tartaletkami Dan Cake, wytłumacz im znaczenie wróżby. Smacznego!