Polacy wracają do tradycyjnych smaków

2018-02-26

Trwający rok będzie powrotem do tradycji. Polacy szukając produktów spożywczych powracają do tych, które są tworzone wg dobrze sprawdzonych receptur, nawiązują do świetnie znanych smaków i bardzo cenią sobie rzemieślnicze podejście do surowca. Te oczekiwania spełniają nowe produkty z klasycznymi śledziami od pomorskiej firmy MIRKO.

Jak co roku, różne instytuty żywności oraz agencje badawcze w całego świata prognozują, co będzie się działo w zakresie żywności w 2018 roku. Możemy się dowiedzieć jakie produkty będą modne, jak będą zachowywali się konsumenci oraz jakie smaki będą dominować w kuchni. Najgorętszym trendem jest powrót do tradycji, ale w nowoczesnym wydaniu i zwrot ku lokalnym wyrobom.

Z jakich ryb słynie polska kuchnia? Ze śledzi. Polacy je uwielbiają i od lat śledzie królują na polskich stołach w różnych kulinarnych konfiguracjach. Teraz, dzięki pomorskiej firmie MIRKO dostęp do nowoczesnych połączeń smakowych został poszerzony o dwa kolejne smaki. Każdy z nich został stworzony z myślą o tradycji, smakach wyniesionych z domu i uszanowaniem naturalnego smaku ryby.

MIRKO śledź kresowy z grzybami to połączenie dwóch miłości polskich smakoszy. Świeżo marynowany śledź atlantycki w aromatycznym akompaniamencie z pieczarkami i borowikami. Dopełnieniem smaku są zioła i delikatna zalewa, która sprawia, że całość jest wręcz aksamitna. Co więcej, wszystkie ryby w zakładzie pochodzą wyłącznie z certyfikowanych łowisk, co gwarantuje ochronę zagrożonych gatunków i morskiego ekosystemu.

MIRKO śledź ogórek z czosnkiem to najnowsze połączenie charakterystycznych dla Polski produktów kulinarnych. Orzeźwiająca świeżość ogórka przełamuje delikatny czosnkowy akcent, podkreślając tym samym subtelny smak ryby. Produkt nie zawiera sztucznych konserwantów – jedynie naturalne dodatki i przyprawy. Filety zostały pokrojone i ułożone na tacce ręcznie.

W MIRKO ryby to codzienność, ale także ogromna pasja. Dzięki temu, że mało kto dysponuje taką wiedzą na temat ryb, wspólnymi siłami stworzoną rzemieślniczą markę, która zapewnia wszystko to, co najlepsze w rybach. Filety w zakładzie są krojone ręcznie, następnie dodawane wyłącznie naturalne dodatki, np. cebula, papryka czy zioła. W produktach próżno szukać sztucznych dodatków, konserwantów czy fosforanów.

Źródło: Anna Kisiel

2019-04-12 10:32:15 | Komentarze: 0

McCormick wprowadza na polski rynek kultowy sos FRANK’S RedHot

McCormick, globalny lider na rynku przypraw i produktów smakowych, wprowadza do Polski sos FRANK’S RedHot Original oraz jego ostrzejszą wersję, FRANK’S RedHot Xtra Hot. Ten kultowy amerykański sos ostry składa się z prostych składników i pasuje do każdego rodzaju potraw. Premierze towarzyszy kampania Digital podkreślająca uniwersalność zastosowania produktu, pod hasłem „Ostro wchodzi ze wszystkim”.

Przysmak na wielkanocny stół: Aromatyczna szynka z dodatkiem jałowca z linii „Kurpiowskie Specjały” od ZM Pekpol

Akademickie 5 minut na obiad

Ugotowani. Jak połączyć pracę zdalną z opieką nad dzieckiem

Nowość! Warzywne jest pożywne – linia warzywnych pasztetów „Dziarskie Jarskie” dla wegetarian od marki Pekpol

Soki Victoria Cymes w technologii HPP

Śliwka Nałęczowska sponsorem Róż Gali

Dziś upieczemy ciasto, czyli jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem

Oskoła w kuchni

Przezroczysta Galaretka deserowa Delecta bez żelatyny