Ze Zdrojkiem przez cały rok – przedszkolaki z Warszawy wolą wodę!

2012-12-06

Zdrojek – sympatyczny bohater programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!” - 1 grudnia zabrał dzieci w niezapomnianą podróż przez cztery pory roku. Najmłodsi, w trakcie zabawy zorganizowanej w rodzinnym centrum rozrywki Familijni w Warszawie, poznawali fascynujący świat wody, a rodzice mieli okazję skorzystania z porad dietetyka i psychologa dziecięcego.

Ze Zdrojkiem uczymy przez zabawę!

Impreza „Ze Zdrojkiem przez cały rok” została przygotowana z myślą o dzieciach i ich rodzicach, którzy chcieli spędzić czas na kreatywnej zabawie. Najmłodsi pod czujnym okiem animatorów odbyli podróż przez wszystkie cztery pory roku. Brali udział w eksperymentach, uczyli się o stanach skupienia wody oraz poznawali podstawowe zasady fizyki. Dzieci rozpoznawały wodne dźwięki, sprawdzały, co będzie pływać, a co zatonie oraz tworzyły wodne obrazy. Nie zabrakło także ciekawych zagadek, krzyżówek, malowania buziek i kręcenia balonów. Stałym elementem każdej ze stacji była zabawa „Woda zdrowia doda”, w trakcie której dzieci zyskały wiedzę o tym, dlaczego woda jest tak ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W ramach wydarzenia „Ze Zdrojkiem przez cały rok” chcieliśmy pokazać rodzicom i dzieciom, że picie wody jest ważne każdego dnia, niezależnie od pory roku – mówi Monika Piekarska z Żywiec Zdrój S.A. To była także doskonała okazja, aby maluchy, poprzez zabawę opartą na animacji, zdobyły nową wiedzę i przekonały się, że woda jest ciekawa – dodaje. Gdy dzieci odkrywały wodą krainę Zdrojka, rodzice mieli okazję żeby porozmawiać z ekspertami: dietetykiem oraz psychologiem dziecięcym, który doradzał jak poprzez zabawę zachęcać dzieci do picia wody.

Wspieramy rodziców

Organizatorzy programu „Mamo, Tato, wolę wodę!” już od czterech lat wspierają rodziców w kształtowaniu u najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Picie wody, zrównoważona dieta oraz aktywność fizyczna są ważne niezależnie od dnia i pory roku, dlatego IV edycja programu trwa cały rok szkolny. Picie wody nie tylko wpływa na poprawę ogólnej kondycji i samopoczucia, ale także – poprzez nawilżenie błon śluzowych - pomaga zwiększać naszą odporność przed zakażeniami wirusowymi. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy wzrasta ryzyko infekcji i przeziębień.
Aktualności

2013-12-18 14:50:05 | Komentarze: 0

Krówka i Piernik kujawski Delecta

W świątecznej ofercie Delecty każdy znajdzie coś dla siebie – Piernik kujawski zachwyci zwolenników klasyki, a Krówka z przepisem na urocze ciasteczka pobudzi wyobraźnię amatorów nowoczesnych wypieków.

Leczymy dziecko bez antybiotyków

Gluten w diecie niemowlaka

Rodzinny obiad w trzech krokach

Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli profilaktyka otyłości u dzieci

Na suchą skórę w łuszczycy kapsułki z kobylego mleka

Studiuj z pasją

Rozwijamy odruchy malucha podczas zabawy

Chcesz być zdrowy, jedz kaszę

Ostatnie dni promocji Ginu Lubuskiego!